Informēs par atbalsta iespējām nozieguma upuriem

Mēs katrs varam kļūt par nozieguma upuri vai aculiecinieku, taču ne katrs no mums spēj pats saviem spēkiem tikt galā ar emocionālajām sekām, ko atstāj šāds pavērsiens. Tamdēļ no šā gada 1.janvāra darbu sācis bezmaksas atbalsta tālrunis noziegumos cietušajiem: 116006. Jau pirmajās gada dienās palīdzību, zvanot uz tālruni, meklējuši vairāk nekā 30 cilvēku.

Lai informētu sabiedrību par tās tiesībām un iespējām, kur un, kā saņemt palīdzību, ja pašam vai kādam tuviniekam gadījies kļūt par nozieguma upuri vai aculiecinieku, Tieslietu ministrija, Juridiskās palīdzības administrācija un krīžu un konsultāciju centrs SKALBES aicina mediju pārstāvjus uz preses konferenci 2016.gada 15. janvārī plkst. 11:00.

Preses konferences norises vieta: Valsts kancelejas preses konferenču zāle, Brīvības bulvāris 36, Rīga.
Preses konferences dalībnieki: Tieslietu ministrija, tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs; Juridiskās palīdzības administrācijas direktore Irina Ļitvinova; Valsts policijas pārstāvis; Krīžu un konsultāciju centra SKALBES vadītāja Zane Avotiņa.

„2012. gada 15. novembrī stājās spēkā Eiropas Parlamenta un Padomes 2012. gada 25. oktobra direktīva 2012/29/ES, nosakot noziegumos cietušo tiesību, atbalsta un aizsardzības minimālos standartus,” stāsta Juridiskās palīdzības administrācijas  direktore Irina Ļitvinova: „Direktīvas mērķis ir uzlabot noziedzīgos nodarījumos cietušo tiesību aizsardzību, atbalstu un līdzdalību kriminālprocesā.

Meklējot piemērotāko risinājumu, kā koordinēt esošo atbalsta iespēju saņemšanu, tika izveidota noziegumos cietušo atbalsta tālruņa līnija –116006. Tas ir bezmaksas tālrunis, kas kalpos kā koordinējošais kontaktpunkts un pieeja informācijai par atbalsta saņemšanas iespējām vienkāršā, cietušajiem saprotamā veidā.

Tālruņa darbību nodrošina krīžu un konsultāciju centrs SKALBES, ar kuru JPA noslēgusi valsts pārvaldes uzdevuma deleģēšanas līgumu.

Zane Avotiņa, krīžu un konsultāciju centra SKALBES vadītāja:

Esmu lepna, ka varam izmantot SKALBES speciālistu ilggadīgo  pieredzi psiholoģiskā atbalsta nodrošināšanā arī apkalpojot noziegumos cietušo atbalsta tālruni 116006. Galvenais mūsu speciālistu uzdevums ir mazināt emocionālo spriedzi, nodrošināt atbalstu grūtībās nonākušajiem, kā arī informēt par iespējām saņemt palīdzu.

Zvanīt uz tālruni 116006 aicināts ikviens, kurš iesaistīts noziegumā personīgi, ģimenē, draugu lokā. Katru dienu no pulksten 7 – 22 profesionāli speciālisti uzklausīs, atbalstīs, informēs noziegumos cietušos par iespējām saņemt palīdzību un sniegs informāciju par citām cietušo atbalsta organizācijām un iestādēm.

Pat šķietami vienkārša zādzība var kļūt par nopietnu psiholoģisku traumu, kas atstāj sekas uz visu turpmāko dzīvi. Tikpat nopietnas sekas var atstāt interneta vietnēs saņemtie pazemojumi, vardarbības draudi, seksuālā izmantošana, vardarbība ģimenē un jebkāda cita veida notikumi, kas liek justies slikti. Saņemot laikus speciālista palīdzību, iespējams pasargāt gan sevi, gan savus mīļos.

Par preses konferenci:

Saistībā ar to, ka preses konferences norises vieta ir Valsts kancelejas preses konferenču zāle, dalībai preses konferencē nepieciešams pieteikties, lai saņemtu caurlaides.

Lūdzu, apstipriniet savu dalību preses konferencē laikā līdz 14.janvārim plkst. 12:00, rakstot uz e-pastu: edite@divigani.lv, vai zvanot: 29433750.

Papildu informācija medijiem:

Edīte Kaņepāja – Vanaga, tālrunis 29433750, e-pasts: edite@divigani.lv.