Kas īsti notiek pēc tam, kad iesniegums ir uzrakstīts?

Iesnieguma rakstīšana

Ja esat nolēmis rakstīt iesniegumu policijai, Jūs to varat rakstīt gan mājās, gan dodoties uz policijas iecirkni, kur dežūrmaiņas darbinieks no Jums pieņems iesniegumu.

Ir pilnīgi vienalga, vai iesniegumu rakstīsiet ar roku vai datorā, sūtīsiet pa pastu vai personīgi nodosiet tuvākajā policijas iecirknī. Galvenais, neaizmirstiet uzrakstīt savu vārdu, uzvārdu, adresi, telefona numuru vai e-pasta adresi un parakstīt iesniegumu. Iesniegumu varat sūtīt arī elektroniski un parakstīt ar drošu elektronisko parakstu.

Iesniegumā pēc iespējas precīzāk aprakstiet kad, kur, kas, kā ir noticis, iesaistītās personas, transportlīdzekļi u.t.t.. Ja Jūs esat cietušais, iesniegumā lūdziet uzsākt kriminālprocesu un atzīt Jūs par cietušo.

Kurai policijas iestādei iesniegumu adresēt?

Noziedzīgu nodarījumu izmeklēšana notiek pēc noziedzīga nodarījuma izdarīšanas vietas, bet, ja to noteikt nav iespējams – vietā, kur noziedzīgs nodarījums atklāts vai konstatēts.

Valsts policijas mājas lapā www.vp.gov.lv sadaļā “Kontakti” Jūs atradīsiet Valsts policijas reģionu pārvalžu apkalpojamās teritorijas. Ja tomēr rodas šaubas, kurai tieši policijas iestādei adresēt iesniegumu, neuztraucieties – saņemot Jūsu iesniegumu, policijas darbinieki paši noteiks piekritību un Jums paziņos, uz kurieni pārsūtīts Jūsu iesniegums izskatīšanai pēc piekritības.

Policijas iestādē iesniegums, kas satur informāciju par notikušu vai gatavotu noziedzīgu nodarījumu, tiek reģistrēts elektroniskajā informācijas sistēmā un nodots izpildītājam.

„Vai man kāds zvanīs?” un „Kur man būs jāiet?”

Jums tiks nosūtīts oficiāls paziņojums par Jūsu iesnieguma tālāku virzību.

Policijas darbinieki ar Jums sazināsies – vai nu piezvanīs, vai nosūtīs pavēsti, vai sazināsies ar Jums elektroniski. Tieši tāpēc iesniegumā ir svarīgi norādīt dzīvesvietas adresi, kontakttālruni vai e-pasta adresi. Policijas darbinieki tādā veidā Jūs var aicināt uz policiju. Viņi arī informēs, uz kurieni jāiet, dienesta telpas numuru, amatpersonu, pie kuras jāiet, kā ar šo amatpersonu var sazināties, kā arī to, kādas ir neierašanās sekas. Iemesli, kāpēc Jūs varētu aicināt uz policiju, ir, piemēram, nepieciešamība iegūt papildus ziņas, atbildēt uz amatpersonas jautājumiem vai vajadzība pēc Jūsu palīdzības procesuālu darbību veikšanā.